Rosja: Nalewka z głogu przyczyną śmierci 15 osób

Świat
Rosja: Nalewka z głogu przyczyną śmierci 15 osób
Pixabay/public domain

W Irkucku we wschodniej Syberii do sprzedaży trafiła partia nalewki z głogu na spirytusie, do przygotowania której użyto skażonego alkoholu. 18 osób trafiło do szpitala. Zmarło 15 osób - podają rosyjskie media. Sprawę bada Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej. Wcześniej obwodowe organy MSW w Irkucku podawały, że liczba ofiar śmiertelnych nie przekracza 8 osób.

Do zatrucia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Zaniepokojone ilością zatruć alkoholowych w mieście służby medyczne zawiadomiły policję. W niedzielę wieczorem do szpitala trafiły kolejne osoby z objawami silnego zatrucia.

 

Lokalne media cytują wypowiedź jednego z pacjentów, który twierdzi, że spirytusowa nalewka z głogu jest powszechnie dostępna w Irkucku. - Niektórzy rozcieńczają, inni nie. Można ją kupić za 70 rubli (4,5 zł- red.) - powiedział portalowi life.ru.

 

Nalewka z głogu (tzw. bojarysznik) jest bardzo popularna w Rosji zwłaszcza zimą, ponieważ świetnie działa na serce, a dodatkowo chroni przed przeziębieniem i wspomaga odporność.

 

PAP

pam/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze