Mapy Google pokażą, gdzie można dotrzeć na wózku inwalidzkim

Technologie
Mapy Google pokażą, gdzie można dotrzeć na wózku inwalidzkim
Pixabay.com

Dzięki nowej funkcji serwisu - na razie dostępnej jedynie w Stanach Zjednoczonych - internauci dowiedzą się, które budynki na mapach spełniają potrzeby osób niepełnosprawnych i są wyposażone np. w windy lub podjazdy. Amerykański koncern informacje na ten temat zbiera od swoich użytkowników.

Na pomysł wpadł pracownik firmy Rio Akasaka. To on wymyślił, aby użytkownicy dodawali do map swoje informacje dotyczące udogodnień dla niepełnosprawnych w konkretnych lokalizacjach.

 

Wykorzystany został już istniejący mechanizm "Lokalnych Przewodników".

 

Jak to działa? Mapy Google już teraz podają m.in. godziny otwarcia danych placówek czy natężenie ruchu w nich o konkretnych porach dnia lub nocy. Pokazują także opinie użytkowników o danych miejscach. Teraz ten opis jest poszerzany o obecność wind czy podjazdów dla osób na wózkach inwalidzkich.

 

Usługa na razie jest dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych, gdzie dane były zbierane od użytkoników już od kilku miesięcy.

 

Wykorzystali kreatywność swoich pracowników

 

Rio Akasaka w Google jest menedżerem produktu. Zajmuje się usługą Google Drive, czyli wirtualną chmurą do przechowywania danych.

 

To zajęcie pochłania jednak tylko 80 proc. czasu, które spędza w pracy. Pozostałe 20 proc. przeznacza - to znana praktyka firmy - na inne projekty, najczęściej autorskie.

 

Pomysł na przystosowanie Map Google do potrzeb osób niepełnosprawnych powstał właśnie w trakcie tych "dodatkowych" godzin.

 

Co ciekawe, w tym samym czasie powstały inne słynne projekty Google - m.in. poczta Gmail czy Google News.

 

polsatnews.pl, businessinsider.in

pr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie