Kardynał Dziwisz: sytuacja jest przejmująca. Po 25 latach wracamy do walki

Polska
Kardynał Dziwisz: sytuacja jest przejmująca. Po 25 latach wracamy do walki
Polsat News

- Myślę, że trzeba sobie złożyć życzenia bożonarodzeniowe; z jednej i z drugiej strony. Pokój ludziom dobrej woli - powiedział w poniedziałek ustępujący metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz dziennikarzom. - Pokój przyjdzie, jeśli będzie dobra wola ze wszystkich stron; o to nam chodzi i o to się modlimy - oświadczył kardynał.

- Sytuacja jest przejmująca; po 25 latach wracamy do walki; niedobrze - powiedział kard. Dziwisz, pytany  o sytuację w kraju.


Kardynał Dziwisz ustępuje z urzędu metropolity krakowskiego. Zgodnie z kodeksem prawa kanonicznego każdy biskup po osiągnięciu 75. roku życia  składa na ręce papieża dymisję ze sprawowanego urzędu, co Dziwisz uczynił wiosną 2014 r., ale ze względu na Światowe Dni Młodzieży papież Franciszek przyjął ją dopiero teraz. Jego następcą będzie dotychczasowy metropolita łódzki abp Marek Jędraszewski. Do 28 stycznia, kiedy nastąpi ingres nowego arcybiskupa do katedry wawelskiej, Dziwisz pełni w archidiecezji zadania administratora apostolskiego.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie