Zakończyło się spotkanie prezesa PiS i marszałka Sejmu z prezydentem

Polska
Zakończyło się spotkanie prezesa PiS i marszałka Sejmu z prezydentem
PAP/Tomasz Gzell

Niemal dwie godziny trwało poniedziałkowe spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim z udziałem marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Przed godz. 15 lider Prawa i Sprawiedliwości opuścił Pałac Prezydencki.

Prezydent Duda w niedzielę spotkał się z szefami partii opozycyjnych: przewodniczącym Nowoczesnej Ryszardem Petru, prezesem PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, liderem Kukiz'15 Pawłem Kukizem, szefem PO Grzegorzem Schetyną.


W sobotę prezydent zaapelował do wszystkich stron sceny politycznej o uspokojenie nastrojów. Oświadczył, że jest gotów do mediacji. Podkreślił także, że wszelkie zmiany dotyczące pracy dziennikarzy w Sejmie powinny być wprowadzane po konsultacjach z przedstawicielami zainteresowanych redakcji.


Szefowie klubów opozycyjnych: PO, Nowoczesnej i PSL wystosowali wspólne pismo do marszałka Sejmu, w którym domagają się zwołania "zgodnego z regulaminem Sejmu i konstytucją" posiedzenia Sejmu na 20 grudnia. Oczekują też "przywrócenia możliwości wykonywania przez media ich konstytucyjnego prawa informowania opinii publicznej o prawach parlamentu RP".

 

W poniedziałek wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS) poinformował, że prezydent skieruje list do marszałka Kuchcińskiego z prośbą o ocenę sytuacji, jaka miała i ma miejsce w Sejmie.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie