"Strach, który napędzał Jaruzelskiego, napędza dziś Kaczyńskiego"

Polska

- Jesteśmy u progu bardzo radykalnych rozwiązań. Rządzący mają strach w oczach, który popycha do agresji i niekontrolowanych zachowań - tak były opozycjonista Władysław Frasyniuk ocenił w Polsat News narastający w kraju kryzys parlamentarny. - To dramatyczny moment w historii Polski - stwierdził.

Według Frasyniuka nie jest dziś ważne, kto wywołał kryzys. - Zaczęło się od głupoty, to wszyscy widzieliśmy - stwierdził.

 

Jego zdaniem to od prezydenta zależy, czy "demokracja zostanie wykolejona, czy wróci na właściwe tory". Zasugerował, iż Andrzej Duda powinien zaprosić na spotkanie byłych prezydentów i wspólnie opracować plan wyjścia z kryzysu, "zanim poleje się krew."

 

- Strach, który napędzał gen. Jaruzelskiego, napędza dziś Kaczyńskiego. Podnieśli rękę na polski naród, to zawsze źle się kończyło w naszej historii - przestrzegł Frasyniuk.

 

Jego zdaniem, dziś powinny paść tylko mocne słowa. Zaapelował do liderów partii politycznych: "jeśli zostanie użyta siła, musicie być w pierwszym szeregu. To was pierwszych muszą znosić z ulicy".

 

 

Polsat News

ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie