Mazurek: nie ma podstaw prawnych do reasumpcji piątkowego głosowania

Polska
Mazurek: nie ma podstaw prawnych do reasumpcji piątkowego głosowania
Polsat News

Nie ma podstaw prawnych, by przeprowadzać jeszcze raz posiedzenie Sejmu czy dokonywać reasumpcji głosowania - oceniła w niedzielę rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Mazurek była pytana w TVP Info, jakie jej zdaniem są szanse na to, że zrealizowane zostaną postulaty, o których mówił m.in. lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz po niedzielnym spotkaniu z prezydentem, że należy powtórzyć posiedzenie Sejmu i głosowanie nad budżetem na 2017 r.


- Trudno mi odpowiedzieć na to pytanie, bo to pytanie bardziej do marszałka Sejmu i do prezydium Sejmu. Natomiast trzeba pamiętać, że my procedowaliśmy zgodnie z prawem. Taka sytuacja miała już miejsce, że było procedowanie na Sali Kolumnowej. Było kworum więc w mojej ocenie nie ma podstaw prawnych, by przeprowadzać jeszcze raz posiedzenie Sejmu czy dokonywać reasumpcji głosowania - powiedziała Mazurek.


"Chciałabym, żebyśmy studzili emocje"


Według niej politycy, w tym Kosiniak-Kamysz, z całą pewnością o tym wiedzą. - Chciałabym, żebyśmy jednak rozsądnie i odpowiedzialnie przekazywali swoje informacje opinii publicznej, żebyśmy posługiwali się faktami, żebyśmy studzili emocje a nie wywoływali nowe pola konfliktu - powiedziała rzeczniczka PiS.


Wyraziła nadzieję, że temu właśnie temu służą niedzielne rozmowy prezydenta z liderami opozycji.


W piątek w Sejmie posłowie opozycji zablokowali sejmową mównicę, w reakcji na planowane zmiany w zasadach pracy dziennikarzy w parlamencie oraz na wykluczenie z obrad przez marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego z obrad posła PO Michała Szczerby. Obrady Sejmu zostały wznowione przez marszałka Sejmu w Sali Kolumnowej, tam odbyły się głosowania, m.in. został uchwalony budżet na 2017 r.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie