Rzecznik PiS: w naszej ocenie działania opozycji to przestępstwo

Polska
Rzecznik PiS: w naszej ocenie działania opozycji to przestępstwo
PAP/Marcin Obara

- W naszej ocenie wczorajsze działania opozycji to było przestępstwo z art. 231 par. 1, kodeksu karnego, który mówi o nadużyciu uprawnień przez funkcjonariusza publicznego na szkodę interesu publicznego lub prywatnego. Uważam, że doszło do złamania prawa - powiedziała rzecznik PiS Beata Mazurek. - Opozycji chodzi tylko i wyłącznie o przejęcie władzy - oceniła.

Mazurek odniosła się m.in. do sobotnich zapowiedzi polityków opozycji dot. wniosków do prokuratury ws. piątkowych głosowań w Sejmie.
- Wczorajsze wydarzenia pokazują, że opozycji wcale nie chodzi o demokrację, bo blokowanie sejmowej mównicy jest działaniem antydemokratycznym. Opozycji chodzi tylko i wyłącznie o przejęcie władzy - powiedziała Mazurek.


Jak oceniła, opozycja ma jeden postulat: "żeby demokracja była pozorem, a państwo było państwem teoretycznym, jak za rządów PO-PSL".


Jak zaznaczyła, piątkowe głosowania w Sali Kolumnowej nie było precedensem i było zgodne z regulaminem Sejmu. - Jestem zdumiona cynizmem opozycji, bo pamiętam, w jaki sposób za rządów Po-PSL traktowani byli dziennikarze - powiedziała Mazurek.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie