PO i Nowoczesna wspólnie z KOD będą koordynować protest przed TK

Polska
PO i Nowoczesna wspólnie z KOD będą koordynować protest przed TK
PAP/Jacek Turczyk

Szef PO Grzegorz Schetyna spotkał się w sobotę po południu z liderami: Nowoczesnej Ryszardem Petru, KOD Mateuszem Kijowskim oraz Barbarą Nowacką, szefową lewicowej Inicjatywy Polskiej. Politycy ci wezmą udział w niedzielnej demonstracji przed siedzibą TK w Warszawie.

Spotkanie odbyło się w warszawskiej siedzibie PO przy ul. Wiejskiej w Warszawie. - Będziemy koordynować razem z KOD i Nowoczesną aktywności niedzieli, poniedziałku i wtorku - powiedział Schetyna po spotkaniu.

 

W niedzielę politycy Platformy, Nowoczesnej, Inicjatywy Polskiej oraz działacze KOD mają wziąć udział w organizowanej przez Komitet niedzielnej demonstracji przed gmachem Trybunału Konstytucyjnego. Wiec rozpocznie się o godz. 12.

 

Liderzy umówili się też na kolejne spotkanie, które ma odbyć się w poniedziałek.

 

List do marszałka Kuchcińskiego

 

Schetyna powiedział też, że w piątek szefowie trzech klubów opozycyjnych: PO, Nowoczesnej i PSL wystosowali wspólne pismo do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, w którym domagają się zwołania "zgodnego z regulaminem Sejmu i konstytucją" posiedzenia Sejmu na 20 grudnia. Oczekują też "przywrócenia możliwości wykonywania przez media ich konstytucyjnego prawa informowania opinii publicznej o prawach parlamentu RP".

 

W rozmowach u Schetyny nie wziął udziału prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, który w tym czasie brał udział w obradach Rady Naczelnej Stronnictwa.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie