Nieoficjalnie: Kaczyński chce zorganizowania spotkania z mediami

Polska
Nieoficjalnie: Kaczyński chce zorganizowania spotkania z mediami
PAP/Marcin Obara

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zwrócił się do marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego o zorganizowanie w niedzielę spotkania z przedstawicielami dziennikarzy, by uzgodnić zasady współpracy w parlamencie - poinformowały źródła PAP.

Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że Jarosław Kaczyński "nie był zadowolony" ze szczegółów projektu rozwiązań, które miały określać nowe zasady pracy dziennikarzy w parlamencie.

 

Spotkanie z dziennikarzami ma się odbyć w niedzielę. Media dostaną na nie zaproszenie. - To spotkanie pozwoli spokojnie spojrzeć na problem i znaleźć rozwiązanie, jak należy ułożyć współpracę dziennikarzy i parlamentarzystów w duchu wzajemnego szacunku i profesjonalizmu - mówi nieoficjalnie członek rządu.

 

Rozmówca PAP dodaje, że dziennikarze muszą mieć w Sejmie warunki do wykonywania swojej pracy i zadań. - Dla naszego rządu wolność mediów ma szczególne znaczenie. Nigdy nie dopuścimy do sytuacji, by do niezależnej redakcji wkraczały służby specjalne, jak się kiedyś wydarzyło pod rządami PO - mówi rozmówca PAP.

 

PAP

mr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze