"Historia człowieka, który przeżył dwa życia". Reżyser "Bogów" kręci nowy film. Zdjęcia z planu

Kultura
"Historia człowieka, który przeżył dwa życia". Reżyser "Bogów" kręci nowy film. Zdjęcia z planu
Polsat News

- "Podwójny Ironman" to historia człowieka, który nie tylko nie bał się upaść, ale nawet chciał. To było potrzebne, żeby rzucić całe dotychczasowe życie. Ile to wymaga odwagi, żeby urodzić się na nowo - powiedziała w Polsat News aktorka Kamila Kamińska. Ekipa filmowa jest w trakcie zdjęć do nowego obrazu Łukasza Palkowskiego.

- Historia albo mnie wciąga już podczas opowiadania i zaczynam sobie ją wyobrażać jako film, albo mnie po prostu nie interesuje. Tu zacząłem sobie wyobrażać kilka dość kontrowersyjnych obrazków – powiedział reżyser filmu Łukasz Palkowski


Podkreślił, że tworząc filmy całą jego ambicją jest przede wszystkim to, "żeby widz czuł się lepiej wychodząc z kina, niż kiedy do niego wchodził".


"Film o tym, że można żyć inaczej"


Jak zdradziła Kamińska, pierwowzór bohatera filmu, Jerzy Górski powiedział, że chciałby, "żeby to nie był film o tym, że fajnie jest ćpać". - Chce, żeby to był film o tym, że można żyć inaczej i mieć swój cel – dodała.


Zdaniem aktorki Anny Próchniak, film opowiada "historię człowieka, który walczył z samym sobą, ze swoimi demonami". - To historia człowieka, który przeżył dwa życia - dodała. Podkreśliła, że wszyscy powinni zobaczyć "Podwójnego Ironmana".


"Moi bohaterowie zwyciężają"


Zapytany przez Beatę Cholewińską o podobieństwo głównych bohaterów swoich dwóch ostatnich filmów (Palkowski jest reżyserem filmu "Bogowie" o życiu Zbigniewa Religi), reżyser odpowiedział: "wspólnym mianownikiem jest to, że obaj są bohaterami, którzy zwyciężają".

 

– A to chyba lubię w tych moich bohaterach, że są w stanie wygrać. Zawsze chodziło o to, żeby walczyć z naszą rzeczywistością, taką otaczającą człowieka. Nie zawsze w życiu jest nam dobrze, niezależnie gdzie jesteśmy – podkreślił Palkowski.


Sportowiec, który zachwycił świat


Głównym bohaterem filmu "Podwójny Ironman", jest sportowiec, który zachwycił świat, a który w Polsce do dziś, pozostaje niemal nieznany. To fascynująca, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły, historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci - Western State Endurance Run, który jest rozgrywany na szlaku amerykańskich poszukiwaczy złota - oraz ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman (podwójny Ironman) z czasem 24h:47min:46sek. Ten rekord nie byłby jednak możliwy, gdyby w jego życiu nie pojawiły się dwie kobiety. Jedną stracił. Druga stała się inspiracją, aby podjął walkę o swoje życie.


W obsadzie znaleźli się m.in.: Janusz Gajos, Arkadiusz Jakubik, Magdalena Cielecka, Tomasz Kot, Artur Żmijewski i Jakub Gierszał.


Premiera filmu planowana jest na koniec 2017 r.

 

Polsat News, polsatnews.pl

 

prz/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie