"W Boże Narodzenie i Sylwestra śniegu w górach nie zabraknie"

Polska
"W Boże Narodzenie i Sylwestra śniegu w górach nie zabraknie"
Polsat News

- W odróżnieniu od zeszłorocznej zimy, która nie sprzyjała narciarzom, ten sezon zapowiada się wyjątkowo. Praktycznie wszystkie stoki pokryte są już 100-centymetrową wartwą śniegu. Temperatury dalej nam sprzyjają, więc nie przestajemy naśnieżać - powiedział Polsat News Andrzej Hyc z Ośrodka Narciarsko-Rekreacyjnego Harenda w Zakopanem.

Podhale szykuje się na świąteczny i noworoczny najazd turystów. Na stokach z pewnością będzie śnieg. Jeśli nie wystarczy śniegu naturalnego, to z pewnością nie zabraknie sztucznego.

 

- Dla wszystkich sympatyków białego szaleństwa jest to bardzo dobra wiadomość. Śmiało można już planować wyjazd tutaj na Boże Narodzenie i Sylwestra. Na pewno wszystkie trasy będą otwarte i śniegu na Podhalu nie zabraknie - zapewnił Andrzej Hyc.

 

"Armatki śnieżne pracują bez przerwy"

 

Reporterka Polsat News w Zakopanem Natalia Knapik poinformowała, że "w piątek na Podhalu świeciło piękne słońce, a termometry wskazywały minus 9 stopni Celsjusza".

 

- To bardzo dobra temperatura do naśnieżania stoków narciarskich. Od kilku dni armatki śnieżne pracują niemal bez przerwy - poinformowała reporterka.

 

- Ruszył już również "Góral Skipass", czyli karnet czasowy, który wykorzystać można na czterech wyciągach narciarskich (Harenda, Polana Szymoszkowa, Suche i Witów - red.). Ten bilet kupić już można również przez internet - powiedziała Natalia Knapik.

 

Polsat News

po/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie