"Udział w grupie przestępczej". Katowicki adwokat zatrzymany przez CBŚP

Polska
"Udział w grupie przestępczej". Katowicki adwokat zatrzymany przez CBŚP
CBŚP

Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało katowickiego adwokata, któremu śledczy zarzucają udział w grupie przestępczej, zajmującej się m.in. handlem bronią i narkotykami oraz wyłudzeniami odszkodowań i oszustwami - podała gliwicka prokuratura.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gliwicach Joanna Smorczewska poinformowała, że śledztwo, w ramach którego zatrzymano Tomasza W., toczy się od roku i dotyczy działalności zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym.

 

- Grupa działała na terenie województwa śląskiego, zajmując się obrotem znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych, handlem bronią, obrotem tytoniem bez znaków akcyzy, wyłudzeniami odszkodowań, oszustwami - podała rzeczniczka.

 

Tworzył fałszywe dowody

 

Według ustaleń śledztwa, członkowie gangu mają także na koncie pobicia, pozbawianie wolności  i wymuszenia zwrotu długów. Dotychczas zarzuty w sprawie  przedstawiono dziesięciu podejrzanym. Ośmiu z nich zostało aresztowanych, trzech z nich nadal pozostaje w areszcie.

 

Zatrzymany w piątek przez CBŚP adwokat Tomasz W., poza zarzutem udziału w grupie przestępczej, usłyszy także zarzut tworzenia fałszywych dowodów - poinformowała prok. Smorczewska.

 

PAP, polsatnews.pl

 

ptw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie