Samoobsługowe alkomaty w Krakowie. Bezpłatne i dostępne całą dobę

Polska
Samoobsługowe alkomaty w Krakowie. Bezpłatne i dostępne całą dobę
malopolska.policja.gov.pl

Z urządzenia można skorzystać w dwunastu krakowskich komisariatach. Dzięki nim kierowcy dyskretnie i o dowolnej porze sprawdzą zawartość alkoholu w organizmie.

Pierwszy punkt samodzielnego pomiaru trzeźwości został otworzony w II Komisariacie Policji w Krakowie przy ul. Lubicz. Tam, a także w pozostałych 11 punktach, pomiar trzeźwości umożliwią zainstalowane na ścianach alkomaty. To urządzenia atestowane. Nie ma więc mowy o pomyłce w odczycie.

  

Ocena trzeźwości na podstawie samopoczucia

 

Jak podaje małopolska policja alkomaty poprawią bezpieczeństwo w mieście i całej Małopolsce, na terenie której od początku 2016 r. zatrzymano ponad 9,5 tysiąca nietrzeźwych kierowców. Nie wszyscy zatrzymani byli świadomi, że wsiedli za kierownicę w stanie, w którym nie powinni tego robić.

 

- Część kierowców pada ofiarą własnej niefrasobliwości. Są wśród nich tacy, którzy oceniają swoją trzeźwość na podstawie samopoczucia, inni korzystają w tym celu z podręcznych alkomatów, które nie zawsze pokazują precyzyjny wynik - powiedział kom. Paweł Maciejowski z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

  

 

polsatnews.pl

mr/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie