Robot z Lego podpisuje kartki świąteczne. I nie tylko

Kultura
Robot z Lego podpisuje kartki świąteczne. I nie tylko
LEGO/YouTube.com

Urządzenie rysuje na papierze wzory z drobnych kropek za pomocą flamastrów. Na filmie zamieszczonym przez twórców robota można zobaczyć narysowaną choinkę, śnieżynkę i podpis Świętego Mikołaja. Na pomysł wpadli nastoletni bracia z USA.

"The Holiday Plott3r" stworzyło dwóch nastolatków z USA – czternastolatek Sanjay Seshan i jego dwunastoletni brat Arvind.

 

Lego z procesorem

 

Nie byłoby to możliwe z użyciem wyłącznie klocków. Do stworzenia urządzenia chłopcy wykorzystali serię LEGO, która łączy je z czujnikami elektronicznymi. Działanie jest możliwe dzięki kostce z wbudowanym procesorem, która jest sercem tego typu robotów.

 

Po przygotowaniu napisu robot podaje także kopertę.

 

"Świąteczny Plotter" rysuje tylko trzy wymienione wzory. W podobny sposób autorzy opracowali robota, który potrafi odrysować zdjęcie.

 

Roboty dla wszystkich

 

Bracia Seshan prowadzą stronę internetową, na której zamieszczają filmy z instrukcją jak budować własne roboty z wykorzystaniem klocków LEGO.

 

Można na niej obejrzeć także pozostałe urządzenia zbudowane przez chłopców – np. wiatrak albo maszynę do liczenia głosów, którą polecają na szkolne wybory.

 

Chłopcy zbudowali także robota przypominajego Daleka z serialu Doctor Who.

 

Bracia Seshan i DAL3K

 

polsatnews.pl

mta/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie