Podpalenia i nielegalna wycinka. Biznesmen z Wielkopolski podejrzany o kierowanie grupą przestępczą

Polska
Podpalenia i nielegalna wycinka. Biznesmen z Wielkopolski podejrzany o kierowanie grupą przestępczą
Polsat News

Zarzut prowadzenia zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym usłyszał Michał A., właściciel firmy meblarskiej. Sprawa ma związek z serią podpaleń - powiedział na piątkowej konferencji prasowej w Opolu Robert Tomankiewicz z Prokuratury Krajowej.

Podejrzany Michał A. to znany w Kępnie (wielkopolskie) właściciel fabryki meblarskiej. Prokuratura zarzuca mu założenie i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, która zajmowała się m.in. podpaleniami, w wyniku których zniszczono maszyny, budynki wraz z żywym inwentarzem o łącznej wartości przekraczającej milion złotych. Wcześniej policja zatrzymała Daniela R. podejrzanego o podkładanie ognia w spółce Promex.

 

Śledczy nie wykluczają, że kierowani przez podejrzanego bandyci uczestniczyli w nielegalnej wycince drzew oraz w podpaleniu domu ekologa Adama Ulbrycha, który powiadomił wcześniej o masowej wycince dębów. Śledztwo, na wniosek wiceministra Patryka Jakiego, przekazano do Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej.

 

W stosunku do obydwu podejrzanych sąd zastosował trzymiesięczny areszt. Prokuratura nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

 

PAP

 

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie