Od stycznia tańsze wizy wielokrotnego wjazdu na Białoruś

Polska
Od stycznia tańsze wizy wielokrotnego wjazdu na Białoruś
Polsat News

- Korzystając z dzisiejszej okazji pragnę poinformować, że od 1 stycznia 2017 roku Republika Białoruś obniża opłatę konsularną za wydanie wielokrotnej wizy w celu wjazdu do Republiki Białoruś - poinformowała w piątek konsul generalna Republiki Białoruś w Białymstoku Ałła Fiedorowa. Zaznaczyła, że chodzi o wyjazdy w celach biznesowych, a także w celach prywatnych.

Poinformowała o tym po posiedzeniu polsko-białoruskiej grupy roboczej ds. Kanału Augustowskiego, która obradowała w Białymstoku.


Z nieoficjalnych informacji uzyskanych w Ministerstwie Spraw Zagranicznych w Mińsku wynika, że Białoruś rzeczywiście planuje obniżenie kosztów niektórych kategorii wiz dla obywateli Polski. Chodzi m.in. o wizy długoterminowe. O szczegółach białoruski resort dyplomacji ma poinformować w przyszłym tygodniu.


"Zapraszamy"


- Taka wiza wielokrotnego użytkowania będzie kosztowała 60 euro - dodała konsul Fiedorowa. Zaznaczyła, że ta obniżka to kolejny krok, kolejna możliwość do współpracy biznesmenów i inwestorów, by mogli częściej odwiedzać Białoruś i inwestować. - Zapraszamy - dodała.


- Republika Białoruś jest otwartym, atrakcyjnym dla turystów państwem. Były zrobione pierwsze kroki dotyczące odwiedzenia części obwodu grodzieńskiego i parku Kanał Augustowski bez wiz - mówiła konsul i dodała, że "następnym krokiem" jest obniżka cen wiz.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie