Media: 12-latek próbował dokonać zamachu w Niemczech. Bomba nie wybuchła

Świat
Media: 12-latek próbował dokonać zamachu w Niemczech. Bomba nie wybuchła
ludwigshafen.de

Pochodzący z Iraku 12-letni chłopiec, działający prawdopodobnie na polecenie Państwa Islamskiego, podłożył wypełnioną gwoźdźmi bombę na kiermaszu bożonarodzeniowym w Ludwigshafen w Nadrenii-Palatynacie (południowo-zachodnie Nioemcy) - podał niemiecki tygodnik "Focus". Do wybuchu nie doszło, bo nie zadziałał zapłon.

Jak podaje "Focus" śledztwo wykazało, że chłopiec "zradykalizował się z pobudek religijnych" i mógł być "inspirowany lub nawet kierowany przez nieznaną osobę należącą do Państwa Islamskiego ".

 

Jak napisał tygodnik, ze względu na zagrożenie dla państwa śledztwo przejęła prokuratura federalna w Karlsruhe. 

 

 

Bomba w plecaku

 

Podejrzany nastolatek 5 grudnia podłożył plecak z ładunkiem wybuchowym w krzakach w okolicach ratusza. Już wcześniej, 26 listopada, próbował zdetonować wykonaną przez siebie bombę na kiermaszu bożonarodzeniowym.

 

Bezpański plecak ze słoikiem wypełnionym wybuchową substancją i gwoźdźmi odkrył przypadkowy przechodzień, który zawiadomił policję. Saperzy doprowadzili do eksplozji ładunku.

 

Według "Focusa" chłopiec zamierzał latem wyjechać do Syrii, by dołączyć do bojowników IS walczących z oddziałami reżimu prezydenta Baszara el-Asada. Po zatrzymaniu w związku z przygotowywanym zamachem 12-latek przebywa w ośrodku dla trudnej młodzieży.

 

PAP, polsatnews.pl

 

ptw/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze