Bożonarodzeniowe życzenia w Sejmie. "Niech przestaną demolować państwo"

Polska
Bożonarodzeniowe życzenia w Sejmie. "Niech przestaną demolować państwo"
Polsat News

W sejmowym holu zorganizowano w czwartek tradycyjne spotkanie, któremu przewodniczył metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz. Parlamentarzyści wspólnie kolędowali i przełamali się opłatkiem. - Myślę, że to skuteczne i mądre wyciszenie jest potrzebne nam wszystkim. Pragnę wam życzyć spokoju i ciszy, w których rozchodzi się głos Boga – powiedział hierarcha.

- Posłom Platformy jak każdemu Polakowi życzę, aby święta Bożego Narodzenia spędzili w gronie rodzinnym - powiedział wiceminister kultury Jarosław Sellin (Prawo i Sprawiedliwość).

 

PiS: wprowadźmy chociaż zawieszenie broni

 

- Jest to radosne spotkanie, ale budzące nas do refleksji - ocenił z kolei inny z posłów PiS Tadeusz Cymański.

 

Podkreślił, że świąteczny czas to moment na pojednanie, nawet pomiędzy wrogami.

 

- Nie może być pokoju, to wprowadźmy chociaż zawieszenie broni - apelował polityk prawicy.

 

PSL: życzę, by byli bardziej otwarci

 

Obóz rządzący w swoich życzeniach pouczył natomiast lider Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz, który zasugerował swoim politycznym oponentom "więcej zrozumienia dla innych poglądów".

 

- Życzę im, by byli bardziej otwarci na dialog i aż tak się nie bali tego, co my mówimy - powiedział ludowiec.

 

- Chciałabym, aby po powrocie z Wigilii i sylwestrów, które prawdopodobnie będą hucznie świętowali, posypali głowy popiołem i przestali demolować nasze państwo – zaapelowała z kolei do partii rządzącej Joanna Scheuring-Wielgus z Nowoczesnej.

 

Siemoniak mocno o Macierewiczu

 

W czwartek rano w rozmowie z Radiem Zet były szef MON Tomasz Siemoniak z PO zapowiedział, że nie pojawi się na sejmowym spotkaniu. Dodał również, że "nie przełamałby się opłatkiem z obecnym szefem resortu obrony Antonim Macierewiczem.

 

- Po tym, co powiedział z trybuny sejmowej, gdzie nazywał polityków opozycji niemalże agentami, którzy doprowadzili polską armię do katastrofy, nie chcę mieć z tym człowiekiem nic wspólnego - stwierdził Siemoniak.

 

polsatnews.pl

po/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie