Przemycili 180 kg heroiny z Iranu do Europy. Zatrzymano członków grupy przestępczej

Świat
Przemycili 180 kg heroiny z Iranu do Europy. Zatrzymano członków grupy przestępczej
CBŚP

Kilku członków grupy przestępczej podejrzewanej m.in. o przemyt ponad 180 kg heroiny z Iranu przez region Morza Czarnego, Polskę do Europy Zachodniej zostało zatrzymanych w Polsce, Niemczech i Belgii - poinformowało CBŚP.

To wspólna akcja funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji i agentów niemieckiego Federalnego Urzędu Kryminalnego BKA. - W sumie w akcji uczestniczyło 200 funkcjonariuszy, w tym użyto siły specjalnych jednostek policji. Zatrzymania miały miejsce w Polsce, Niemczech i Belgii - powiedziała w czwartek rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz.

 

Zatrzymani mają od 24 do 64 lat. Są podejrzewani o udział m.in. w transportowaniu heroiny w ilościach dochodzących do kilkuset kilogramów - poinformowała.

 

Zatrzymani w Polsce i w Niemczech

 

W Niemczech zatrzymania miały miejsce w Wuppertalu, Solingen, Dusseldorfie i Oldenburgu. W Polsce działania przeprowadzono na Dolnym Śląsku pod nadzorem wydziału zamiejscowego ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji prokuratury we Wrocławiu.

 

- Akcja skoordynowana była na skalę międzynarodową, a śledztwo prowadzone jest przez prokuraturę w niemieckim Wuppertal - powiedziała rzeczniczka CBŚP.

 

Kokaina, ekstazy, marihuana

 

Grupa podejrzewana jest m.in. o przemyt łącznie ponad 180 kilogramów heroiny z Iranu do Europy Zachodniej. - Ponadto grupa miała organizować transporty narkotyków - kokainy, tabletek ekstazy i marihuany na szlaku bałkańskim oraz z Holandii do Polski" - powiedziała Hamelusz.

 

- Dzięki dobrej współpracy z organami ścigania kilku krajów policjanci wykryli duże transporty narkotyków w innych krajach m.in. w Niemczech, Chorwacji, Bułgarii i Rumunii. Ze względu na trwające śledztwo nie można na obecnym etapie udzielić innych informacji - dodała.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie