Pijana kobieta za kierownicą, w środku 7-letnia córka. Policyjny pościg za 39-latką

Polska
Pijana kobieta za kierownicą, w środku 7-letnia córka. Policyjny pościg za 39-latką
Polsat News

Miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a mimo to usiadła za kierownicą i nie oczyszczając przedniej szyby ze szronu postanowiła kierować autem, w którym znajdowała się jej 7-letnia córka. Dopiero po pościgu wrocławskich policjantów zatrzymała się do kontroli. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

W środę około godz. 8 w miejscowości Radomierzyce (woj. dolnośląskie) policjanci zauważyli jadący samochód marki opel, którego kierujący nie oczyścił przedniej szyby ze szronu. Funkcjonariusze usiłowali zatrzymać auto do kontroli, jednak kierowca nie zareagował i zaczął przyspieszać.

 

Policjanci ruszyli za autem w pościg, dając wyraźne sygnały do zatrzymania się. Kierowca w dalszym ciągu nie reagował wykonując na drodze m.in. manewry wyprzedzania w miejscach niedozwolonych oraz zjeżdżając kilka razy na pobocze. Po kilku kilometrach, w miejscowości Suchy Dwór na ul. Wrocławskiej, policjanci zatrzymali samochód do kontroli.

 

Zakaz obowiązywał do 2019 roku

 

Autem kierowała 39-letnia kobieta. Przeprowadzone badanie wykazało, że miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że kobieta od kilku miesięcy ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i obowiązuje on do kwietnia 2019 roku.

 

39-latka została zatrzymana. 7-letnią córkę podróżującą z matką przekazano pod opiekę innego członka rodziny.

 

Kobiecie za popełnione przestępstwo i niestosowanie się do orzeczeń sądu może grozić kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

 

polsatnews.pl

mr/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze