Ładunki wybuchowe, broń i narkotyki u poszukiwanego listem gończym

Polska

Dwa ładunki wybuchowe wykonane ze śrub, rewolwer z amunicją i znaczna ilość amfetaminy to efekt przeszukania mieszkania 42-letniego mężczyzny z powiatu kłodzkiego (woj.dolnośląskie), który był poszukiwany listem gończym za przestępczość narkotykową. Zatrzymanemu grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Funkcjonariusze z Kłodzka zatrzymali 42-letniego mężczyznę.  Przeszukując pomieszczenia zajmowane przez zatrzymanego, jego żonę oraz dwoje małoletnich dzieci w wieku od 1 do 4 lat policjanci znaleźli w szafie dwa ładunki wybuchowe (tzw. samoróbki). Odkryto również rewolwer, 95 szt. pocisków i woreczek z czarnym prochem.


W jednym z pokoi odkryto biały proszek, 100 woreczków foliowych do porcjowania narkotyków oraz dwie wagi elektroniczne. Wstępne badanie wykazało, że zabezpieczona substancja to amfetamina w ilości pozwalającej na uzyskanie blisko 2 tysięcy porcji.

 

Dziećmi zaopiekowali się krewni


Po ewakuacji mieszkańców, na miejsce zdarzenia wezwano grupę minersko-pirotechniczną, która zabezpieczyła ładunki wybuchowe.


Dzieci zatrzymanego przekazano pod opiekę krewnym. 42-latek oraz jego 22-letnia żona zostali zatrzymani areszcie. O sytuacji dzieci powiadomiony zostanie sąd rodzinny.


Zatrzymany był wcześniej karany, a ponadto jest poszukiwany listem gończym do odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności.


polsatnews.pl

grz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze