Zwolennicy Słomki demonstrują w poczekalni aresztu poparcie dla Miernika

Polska
Zwolennicy Słomki demonstrują w poczekalni aresztu poparcie dla Miernika
PolsatNews
Protestujący pod aresztem 12 grudnia

12 osób przebywa w poczekalni biura przepustek aresztu na Rakowieckiej w Warszawie - poinformowała we wtorek rzeczniczka dyrektora okręgowego Służby Więziennej kpt. Arleta Pęconek. To sympatycy Adama Słomki, którzy domagają się zwolnienia Zygmunta Miernika -

 

- W dniu wczorajszym Adam Słomka wraz z ok. 30 osobami na terenie poczekalni biura przepustek przy Areszcie Śledczym w Warszawie-Mokotowie deklarował poparcie dla Zygmunta Miernika i postulował o jego uwolnienie z jednostki penitencjarnej - poinformowała Pęconek.

 

- W związku z tym dyrektor jednostki powiadomił najbliższy komisariat policji. Podjęte działania mediacyjne, prowadzone przez policyjny zespół antykonfliktowy, do tej pory nie przyniosły żadnego skutku - dodała.

 

- Obecnie na terenie poczekalni przebywa 12 osób. Podjęto decyzję o pozostawieniu ww. osób na terenie poczekalni zabezpieczając jednocześnie możliwość bezpiecznej realizacji wszystkich zadań statutowych jednostki.

 

Cały czas trwają negocjacje mające skutkować opuszczeniem przez protestujących terenu poczekalni biura przepustek - powiedziała rzeczniczka.

 

Miernik odsiaduje karę 10 miesięcy więzienia, na którą w kwietniu w drugiej instancji skazał go warszawski sąd okręgowy za rzucenie tortem w sędzię zajmującą się sprawą Czesława Kiszczaka.

 

Po ogłoszeniu tego wyroku w I instancji Miernik był też ukarany za ciężkie znieważenie sędzi w czasie uzasadniania orzeczenia.

 

PAP

mta/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze