"Kaczyński podzielił Polaków na dobrych i złych" - Lityński w "Tak czy Nie"

Polska
"Kaczyński podzielił Polaków na dobrych i złych" - Lityński w "Tak czy Nie"
Polsat News

- Zatrucie języka, które rozpoczął i kontynuuje Jarosław Kaczyński oznacza zatrucie umysłów - powiedział w programie "Tak czy Nie" były opozycjonista Jan Lityński. Czesław Bielecki porównał obecny spór polityczny do konfliktu między rządem Donalda Tuska, a prezydentem Lechem Kaczyńskim - To ten sam język ekstremizmu i nienawiści - dodał.

- Podział, który stworzył Kaczyński będzie podziałem bardzo trudnym do wycofania, dlatego że podzielił Polaków na dobrych i złych. Wprowadził konflikt w rodzinie, w mieście, w Polsce. Ten konflikt jest niezwykle groźny i przypomina myślenie bolszewickie – podkreślił Lityński.


- Rządzi obóz, wobec którego społeczeństwo wyraziło wotum zaufania i zarzucanie rządzącym, że to jest dyktatura, putiniada, gwałt na wolności jest po prostu dokładnie tym samym językiem ekstremizmu i nienawiści, który słyszeliśmy wtedy, kiedy trwały spory między śp. Lechem Kaczyńskim, a rządem Donalda Tuska – powiedział z kolei Czesław Bielecki.


Na pytanie Agnieszki Gozdyry, jak w takim razie powinno protestować społeczeństwo, Bielecki odpowiedział: "społeczeństwo może mówić: nie zgadzamy się". - Tak, jak społeczeństwo oprotestowało ACTA – dodał.

 

Większość za odebraniem generałom stopni

 

W sondzie na stronie głównej polsatnews.pl pytaliśmy: czy Wojciech Jaruzelski i Czesław Kiszczak powinni mieć odebrane stopnie generalskie?

 

80,4 proc. użytkowników biorących udział w sondzie odpowiedziało "tak". Przeciwnego zdania było 19,6 proc. głosujących.

 

Wszystkie odcinki programu "Tak czy Nie" są dostępne tutaj.

 

polsatnews.pl

 

 

red/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze