Magazyn narkotykowy na posesji z dwumetrowym wałem. W środku 42 kg marihuany, 2 kg haszyszu

Polska
Magazyn narkotykowy na posesji z dwumetrowym wałem. W środku 42 kg marihuany, 2 kg haszyszu
CBŚP

Magazyn znajdował się w miejscowości Dąbrowica Duża w Lubelskiem. Oprócz 2 kg haszyszu, funkcjonariusze CBŚP zabezpieczyli oprzyrządowanie do jego produkcji oraz 42 kg marihuany. - Jak do tej pory, w Polsce nie odnotowano tak profesjonalnej uprawy haszyszu - powiedziała rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz. Zatrzymano dwie osoby.

Ukryty magazyn został namierzony na podstawie informacji funkcjonariuszy CBŚP z Białegostoku, według których miały być tam wytwarzane i przechowywane środki odurzające.

 

Obaj podejrzewani mężczyźni, bracia w wieku 36-37 lat, znani policji i wielokrotnie notowani za przestępczość narkotykową, zostali zatrzymani w miejscach zamieszkania w Białej Podlaskiej.

 

Foto-pułapka przy wjeździe

 

Posesję odkryto za dwumetrowym wałem ziemnym na jednym z gruntów rolnych. Przy bramie wjazdowej była zamontowana foto-pułapka, która umożliwiała kontrolowanie terenu. Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli plastikowe beczki wypełnione marihuaną, część narkotyków była już zapakowana w worki i przygotowana do dalszej dystrybucji.

 

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Białej Podlaskiej. Zatrzymanym mężczyznom postawione zostały zarzuty wytwarzania środków odurzających. Grożą im nie mniej niż trzy lata więzienia. Na wniosek prokuratury, sąd aresztował podejrzanych na trzy miesiące.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie