Armia syryjska opanowała dużą dzielnicę na południowym wschodzie Aleppo

Świat
Armia syryjska opanowała dużą dzielnicę na południowym wschodzie Aleppo
Reuters

Armia syryjska kontroluje obecnie 90 proc. dzielnic we wschodniej części miasta, będącej dotychczas w rękach rebeliantów. Do zajęcia dzielnicy Szeik Said doszło w poniedziałek o świcie - powiadomiło Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Od niedzielnego popołudnia toczyły się tam zacięte walki.

Wcześniej w niedzielę syryjska armia przejęła inne dwie stare dzielnice, kontrolowane do tej pory przez rebeliantów. Jak podaje dziennikarz agencji Reutera trwa najcięższe bombardowanie wschodniego Aleppo od kilku dni. - Bombardowanie nie zostało przerwane ani przez chwilę w nocy z niedzieli na poniedziałek - twierdzi reporter.

 

Jak podaje agencja AFP, wojsko otoczyło rebeliantów oraz cywilów w strefie, gdzie brakuje praktycznie wszystkiego, zwłaszcza żywności.

 

Syryjska armia była wspierane z powietrza przez syryjskie i rosyjskie siły powietrzne przez całą noc aż do świtu w poniedziałek - precyzuje Syryjskie Obserwatorium z siedzibą w Londynie.

 

Na razie nie ma informacji na temat liczby ofiar podczas ostatnich starć.

 

Według najnowszego bilansu Syryjskiego Obserwatorium od 15 listopada, czyli od początku ofensywy sił reżimu syryjskiego na wschodnie Aleppo, zginęło 413 cywilów. Rebelianci ostrzeliwują rakietami dzielnice rządowe, na zachodzie Aleppo, gdzie od początku operacji śmierć poniosło 139 cywilów.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie