Nowy rozkład PKP. Więcej pociągów, szybsza podróż na północ Polski

Polska
Nowy rozkład PKP. Więcej pociągów, szybsza podróż na północ Polski
Polsat News

Od niedzieli obowiązuje nowy rozkład jazdy pociągów PKP. Na kilku popularnych trasach czas przejazdu będzie krótszy. Szybciej pojedziemy między innymi z Warszawy nad morze, a także na trasach Wrocław - Warszawa i Kraków - Przemyśl.

Pasażerowie będą mieli do dyspozycji więcej połączeń ekonomicznych, obługiwanych tańszymi pociągami TLK. Zyskają na tym mieszkańcy takich miejscowości jak Kołobrzeg, Koszalin czy Słupsk.

 

Pasażerowie PKP Intercity pojadą szybciej pociągami Express InterCity Premium. Z Warszawy do Gdańska na przykład podróż zajmie 2h 39 min, czyli o 19 minut krócej niż obecnie. Z Warszawy do Krakowa będzie można dostać się już w 2h 18 min. Szybciej do stolicy pojadą również mieszkańcy Katowic i Wrocławia. Najszybszym pociągiem dojadą odpowiednio w 2h 19 min oraz w 3h 28 min.

 

Kraków-Gdynia przez Łódź

 

Pojazdy PKP pojadą w nowych relacjach. Pociągi będą kursowały na trasach: Warszawa – Kraków przez Tomaszów Mazowiecki (IC Korczak), Kraków – Gdynia przez Łódź (IC Sukiennice), czy Katowice – Szczecin (IC Portowiec).

 

Od grudnia pasażerowie będą mieli do dyspozycji więcej połączeń ekonomicznych, obsługiwanych pociągami kategorii TLK. Zyskają m.in. mieszkańcy Pomorza Środkowego (Kołobrzeg, Koszalin i Słupsk), którzy pojadą bezpośrednim pociągiem TLK Pobrzeże do Krakowa przez Warszawę.

 

Dzięki zakończeniu prac modernizacyjnych na niektórych odcinkach oraz wprowadzeniu szybszego taboru, w nowym rozkładzie jazdy skróceniu ulegną czasy przejazdów na kilku popularnych trasach. Z Warszawy do Wrocławia przez Łódź i Kalisz podróż będzie trwała o około o 30 minut krócej. Nawet o ponad 30 minut skróci się również czas przejazdu na trasie Przemyśl – Kraków, a pociąg EIP, choć zyska dodatkowy przystanek w Bochni

 

Latem do Pragi

 

W okresie wiosenno-letnim PKP Intercity uruchomi nowe międzynarodowe połączenie IC Cracovia relacji Kraków – Praga. Skład pojedzie przez Ostrawę, Ołomuniec i Pardubice. Natomiast pasażerowie planujący podróże po Polsce będą mieli do dyspozycji więcej połączeń bezpośrednich do Kołobrzegu (z Rzeszowa, Częstochowy oraz Białegostoku) i na Półwysep Helski (z Katowic, Opola, Łodzi i Bydgoszczy).

 

W wakacyjne weekendy m.in. podróżni z Łodzi i Warszawy zyskają bezpośrednie połączenie z Mazurami − na trasie Łódź – Giżycko kursować będzie skład TLK Niegocin.

 

Nowy rozkład jazdy dostępny jest na stronie PKP.

 

Polsat News, pkp.pl

zdr/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie