Kilkadziesiąt żywych karpi na podłodze. Skandal w tyskim hipermarkecie

Polska
Kilkadziesiąt żywych karpi na podłodze. Skandal w tyskim hipermarkecie
Facebook/Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva!

Zdjęcie z żywymi karpiami na podłodze w Tesco w Tychach pojawiły się na portalach społecznościowych, na profilach organizacji broniących praw zwierząt, np. Fundacji "Viva". Sieć tłumaczy, że "rozszczelnił się basen". Jeden ze świadków twierdzi, że widział jak po incydencie pracownik rzucał z dużej odległości żywymi rybami do pustego zbiornika.

- "Tescowe" realia prosto z miasta Tychy! Nie dalej jak kilka godzin temu pękł lub został wywrócony jeden ze zbiorników, w którym trzymano żywe karpie! Nie wiemy, co się z nimi dzieje oraz w jakim są stanie - brzmi post Fundacji na Facebooku.

 

Pod wpisem wypowiedzieli się również świadkowie całego zdarzenia. Według jednego z internautów, winny jest pracownik sklepu, który przewrócił zbiornik pełen ryb. Mężczyzna, który widział na własne oczy, co się stało twierdzi, że po incydencie ten sam pracownik rzucał żywymi zwierzętami z dużej odległości do pustego zbiornika.

 

 

Wytyczne Głównego Lekarza Weterynarii

 

Biuro prasowe Tesco zapewniło w swoim oświadczeniu, że oferując w swoich sklepach żywego karpia, kieruje się wytycznymi Głównego Lekarza Weterynarii, dotyczącymi postępowania z żywymi rybami w sprzedaży detalicznej.

 

- Karpie są zatem przechowywane w stale wymienianej i natlenianej wodzie w specjalnych basenach. W sklepie w Tychach basen taki uległ rozszczelnieniu – tłumaczy sieć w oświadczeniu przesłanym portalowi gazeta.pl.

 

Sklepy rezygnują z żywych ryb

 

Sprzedaż karpi i innych żywych ryb w sklepach od lat wywołuje kontrowersje. Organizacje zajmujące się prawami zwierząt domagają się zlikwidowania tego procederu, aby ograniczyć cierpienie zwierząt. Pod wpływem krytyki niektóre sklepy już zrezygnowały z takiej formy sprzedaży.

 

Obrońcy zwierząt apelują także do klientów sklepów, aby każdy podobny do tego w Tychach incydent zgłaszali na policję i do inspekcji weterynaryjnej.

 

polsatnews.pl

zdr/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie