Wiceminister chce wyjaśnień ws. konfetti. Policjanci nacięli się na kontrolę

Polska
Wiceminister chce wyjaśnień ws. konfetti. Policjanci nacięli się na kontrolę
Polsat News

Białostoccy policjanci cięli kartony na konfetti, które rozrzucono podczas uroczystości z udziałem wiceministra Jarosława Zielińskiego z okazji Święta Niepodległości w Augustowie. Policja potwierdza: konfetti robiło 9 osób, które zostały przyjęte do służby, ale nie mogły jeszcze wykonywać obowiązków. Policjanci się nacięli, także na kontrolę Komendanta Głównego, który zażądał wyjaśnień.

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w Augustowie miały niespotykany dotąd rozmach. Głównym gościem, a także współorganizatorem obchodów był nadzorujący policję wiceminister spraw wewnętrznych Jarosław Zieliński.

 

Były wojewódzkie kompanie reprezentacyjne służb mundurowych, wojsko oraz poczty sztandarowe. A w programie między innymi "bieg o puchar Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracj"” oraz przelot śmigłowca Straży Granicznej, który zrzucił na zebranych biało-czerwone wstążki.

 

Zadanie dla policjanta

 

Konfetti należało wcześniej wykonać. To zadanie powierzono białostockim policjantom. Dzień przed uroczystością w Augustowie dostali nożyczki oraz czerwone i białe kartony, które pocięli na małe kawałki.

 

Podlaska policja poinformowała, że była jednym z podmiotów organizujących obchody i w ramach własnej inicjatywy wykonała konfetti w barwach narodowych. Jak zapewnił podinspektor Andrzej Baranowski, na ulicach Białegostoku nie zabrakło przez to funkcjonariuszy patrolujących miasto, bo zadanie powierzono osobom, które "ze względu na brak przeszkolenia, wiedzy i umiejętności, nie mogą być kierowane do jakiejkolwiek służby zewnętrznej".

 

Będzie postępowanie wyjaśniające

 

Sytuacja zaniepokoiła jednak wiceministra Zielińskiego. - Zwróciłem się do komendanta głównego policji o przeprowadzenie postępowania wyjaśniającego i wyjaśnienie tej sprawy - powiedział Polsat News wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.

 

Polsat News

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie