Miniaturowe sklepy dla myszy. Nowa inicjatywa Anonymouse

Kultura
Miniaturowe sklepy dla myszy. Nowa inicjatywa Anonymouse
Instagram/Anonymous

Artyści zwani Anonymouse postanowili zadbać o gryzonie w Malmö i stworzyli kilka mysich sklepów na ulicach tego szwedzkiego miasta. Miniaturowe delikatesy o wymiarach 70 x 30 cm oferują bogaty asortyment i cieszą się dużym zainteresowaniem. Oprócz starannie urządzonych wnętrz, przy każdym sklepie znajdują się plakaty informujące o koncertach czy innych mysich wydarzeniach.

Miniaturowe delikatesy znajdują się na poziomie chodnika. Mają zaspokajać potrzeby lokalnych myszy. Delikatesy są wbudowane w ściany budynków mieszczących się na ul. Bergs przy głównym szlaku komunikacyjnym w mieście. Niektóre sklepy oferują swoim klientom orzeszki, inne zaś sery.

 

Francuskie migdały i krakersy z Włoch

 

W oknie sklepu "Noix de Vie" (fr. "orzechy życia") - można zauważyć pistacje, migdały i orzechy laskowe, które kuszą potencjalnych klientów do środka. Plakaty wokół reklamują lokalne wydarzenia dla gryzoni, w tym horror, którego głównym bohaterem jest szczur.

 

Nieopodal znajduje się równie drobna, włoska restauracja. Nazywa się "Il Topolino", czyli tak, jak po włosku Myszka Mickey. Przed lokalem ustawiono stół i krzesła. W menu dominują ser i krakersy.

 

Działają anonimowo

 

Sklepy są dziełem artystów zwanych Anonymous, którzy publikują swoją aktywność na Instagramie. Ich tożsamość nie jest znana.

 

W ostatnich dniach zapowiedzieli, że pracują nad kolejnym lokalem dla gryzoni. Ogłosili także, że w 2017 roku będzie można zobaczyć więcej ich projektów.

 

 

#anonymouse #anonymouse_mmx #Malmö #möllan

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika AnonyMouse (@anonymouse_mmx) 22 Lis, 2016 o 3:16 PST

 

 

#anonymouse_mmx @anonymouse #möllan

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika AnonyMouse (@anonymouse_mmx) 25 Lis, 2016 o 5:05 PST

 

 

#anonymouse #anonymouse_mmx #Malmö

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika AnonyMouse (@anonymouse_mmx) 17 Paź, 2016 o 9:31 PDT

 

polsatnews.pl

zdr/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie