Zarzuty dla dyrektora centrum klinicznego w Katowicach

Polska
Zarzuty dla dyrektora centrum klinicznego w Katowicach
Foto: cba.gov.pl

W wyniku śledztwa Centralnego Biura Antykorupcyjnego zarzuty korupcyjne usłyszał dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Katowicach - dowiedziała się Polska Agencja Prasowa w źródłach zbliżonych do śledztwa.

Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA powiedział, że obecny dyrektor Centrum im. prof. K. Gibińskiego nie został zatrzymany, ale zastosowano wobec niego półmilionowe zabezpieczenie mienia.

 

Dyrektorowi zarzucono przyjęcie korzyści majątkowej - sprzętu RTV o wartości kilkunastu tys. zł oraz działanie na szkodę Centrum. Miało ono polegać na zawarciu z jedną z firm niekorzystnych umów na ok. 700 tys. zł.

 

- To kolejny podejrzany, któremu postawiono zarzuty w śledztwie dotyczącym korumpowania osób pełniących funkcje publiczne w służbie zdrowia - wyjaśnił Kaczorek.

 

Nieprawidłowości w sektorze onkologii

 

Nakłaniać do korupcji mieli przedstawiciele powiązanych ze sobą podmiotów z branży medycznej, głównie świadczących usługi dotyczące onkologii i działające m.in. w Katowicach.

 

- Dyrektor usłyszał zarzuty w czwartek w śląskim wydziale zamiejscowym departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach - wyjaśnił. - Wydział nadzoruje śledztwo CBA w tej sprawie - dodał Kaczorek.

 

PAP

po/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie