Ruszyły zapisy na limitowaną edycję aut Alpine

Technologie
Ruszyły zapisy na limitowaną edycję aut Alpine
Facebook.com/alpine

Francuska marka samochodowa Alpine ogłosiła w piątek, że rozpoczyna zapisy na limitowaną wersję swojego przyszłego auta produkcyjnego. Rezerwacji "Premiere Edition" można dokonać za pomocą specjalnej aplikacji. Wyprodukowanych zostanie 1955 egzemplarzy.

Jak podkreśla producent, liczba ta upamiętnia rok założenia marki przez Jeana Redele.

 

Samochody sportowe Alpine były produkowane w latach 1955-1995 z wykorzystaniem technologii koncernu Renault. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami po ponad 20 latach firma wraca na rynek z nowym produktem.

 

- Zainteresowanie, jakie wzbudziły na świecie zapowiedzi o powrocie Alpine, zainspirowały nas do umożliwienia entuzjastom marki wcześniejszej rezerwacji samochodu - podkreślał dyrektor firmy Michael van der Sande.

 

Specjalne numery na konsoli auta

 

Dokładna cena samochodu oraz jego szczegóły techniczne mają być ujawnione w pierwszym kwartale 2017 roku. Jednak jak podkreśla Alpine, premierowy pojazd będzie kosztować we Francji 55-60 tys. euro. Pierwsze egzemplarze mają trafić do klientów pod koniec przyszłego roku.

 

Rezerwując samochód klient będzie mógł, w zależności od dostępności, wybrać numer od 1 do 1995. Znajdzie się on na specjalnej plakietce montowanej na środkowej konsoli auta.

 

Rezerwacji będą mogli dokonać klienci w Polsce, a także w Austrii, Belgii, Francji, Niemczech, Włoszech, Japonii, Holandii, Portugalii, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii.

 

PAP

po/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie