W internecie Kukiz popularniejszy niż Kaczyński

Polska
W internecie Kukiz popularniejszy niż Kaczyński
PAP/Paweł Supernak

W październiku informacje o Pawle Kukizie pojawiały się w mediach społecznościowych aż 154 379 razy, czyli trzy razy częściej niż miesiąc wcześniej. Pozwoliło mu to przeskoczyć z trzeciego miejsca na pierwsze w rankingu najczęściej wspominanych w social mediach liderów partii politycznych - wynika z raportu przygotowanego przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów.

Drugie miejsce, ze sporo niższym wynikiem, zajął Jarosław Kaczyński (110 585 informacji), trzecie - Ryszard Petru (47 666). O Grzegorzu Schetynie wspomniano 31 193 razy.

 

613 mln zł wydałby na reklamę Jarosław Kaczyński

 

Ranking ten nie pokrywa się z obecnością w tradycyjnych mediach, których niekoronowanym królem pozostaje niezmiennie Jarosław Kaczyński - w październiku wspomniano o nim w aż 13,6 tys. informacji. Ekwiwalent reklamowy prezesa Prawa i Sprawiedliwości, a więc kwotę, jaką musiałby zapłacić za tak częste wzmianki w mediach, gdyby to jego PR-owcy płacili za mówienie o nim, analitycy wyliczyli na ponad 613 mln zł.

 

To czterokrotnie więcej niż w przypadku zajmującego drugą lokatę Grzegorza Schetyny (3 405 informacji). Kolejne miejsca zajmują odpowiednio: Ryszard Petru (1 640) i Władysław Kosiniak-Kamysz (1 572). Paweł Kukiz zajmuje w tradycyjnych mediach dopiero piąte miejsce - jego nazwisko pojawiło się zaledwie 1 277 razy.

 

Z rankingiem liderów pokrywa się ranking poszczególnych partii i stowarzyszeń w październiku.

 

polsatnews.pl, PRESS-SERVICE Monitoring Mediów

pam/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie