Steinmeier apeluje do Ławrowa o konstruktywne współdziałanie

Świat
Steinmeier apeluje do Ławrowa o konstruktywne współdziałanie
PAP/EPA/YANNIS KOLESIDIS

Podczas spotkania z szefem rosyjskiej dyplomacji Siergiejem Ławrowem minister spraw zagranicznych Niemiec Frank-Walter Steinmeier zaapelował do Rosji o "konstruktywne współdziałanie" w Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE). Chodzi głównie o konflikty na Ukrainie i w Syrii.

Steinmeier i Ławrow spotkali się w Hamburgu, gdzie w czwartek rano rozpocznie się posiedzenia rady ministerialnej OBWE z udziałem ok. 50 ministrów spraw zagranicznych.

 

- Rosja powinna współpracować w łagodzeniu napięć, które znowu narastają w Europie - powiedział szef niemieckiej dyplomacji.

Ministrowie rozmawiali także o konflikcie na Ukrainie i wojnie domowej w Syrii. Steinmeier podkreślił konieczność natychmiastowego zawieszenia broni w Syrii i podjęcia działań na rzecz politycznego zakończenia konfliktu.

 

W Hamburgu szef rosyjskiej dyplomacji spotkał się także z sekretarzem stanu USA. Siergiej Ławrow i John Kerry rozmawiali głównie o Syrii, w tym o możliwościach przerwania działań wojennych w Aleppo.

 

PAP, polsatnews.pl

 

ptw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie