"Opozycja jest bezradna, nie ma żadnych argumentów". Terlecki o Piotrowiczu

Polska
"Opozycja jest bezradna, nie ma żadnych argumentów". Terlecki o Piotrowiczu
PAP/Darek Delmanowicz

- Opozycja, która jest dramatycznie bezradna, nie ma żadnych argumentów merytorycznych i powraca w kółko do tych samych pytań, na które odpowiadamy od lat; nie ma żadnego powodu, żeby sprawą Stanisława Piotrowicz się nadal zajmować - mówi wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS).

Z ujawnionych akt IPN wynika, że Piotrowicz podpisał się pod aktem oskarżenia przeciw Antoniemu Pikulowi - działaczowi Solidarności, który został oskarżony w stanie wojennym o rozprowadzanie ulotek. PO i Nowoczesna chcą odwołania Piotrowicza z funkcji szefa komisji sprawiedliwości; domagają się także, aby złożył mandat poselski. Sam Piotrowicz powiedział dziennikarzom, że nie widzi "żadnych powodów" do rezygnacji z mandatu poselskiego. - Nie mogę zawieść swoich wyborców - argumentował. 

 

"Nie ma żadnego powodu, żeby tą sprawą się nadal zajmować"


- Mówimy o tym od miesięcy, jeżeli nie od lat. Wszystkie kwestie związane z tą sprawą zostały 10-krotnie, a może 100-krotnie wyjaśnione. Państwo wracacie do tego tematu pod presją, czy w atmosferze, którą usiłuje wywołać opozycja. Opozycja, która jest dramatycznie bezradna, nie ma żadnych argumentów merytorycznych i nawraca w kółko do tych samych pytań, na które odpowiadamy od lat. Nie ma żadnego powodu, żeby tą sprawą się nadal zajmować - powiedział na czwartkowej konferencji prasowej Terlecki pytany, czy by nie wolał, żeby Piotrowicz przeprosił za swoje błędy z przeszłości.


Na uwagę, że Antoni Pikul, który zaprzecza słowom Piotrowicza ws. pomocy, nie jest w opozycji tylko jest związany z PiS, Terlecki powtórzył, że ta kwestia była wyjaśniana wielokrotnie.


- Z tego co, o ile ja znam sprawę, to (Piotrowicz) właśnie pomagał. Ale jak mówię, to wyjaśniliśmy wielokrotnie. Używacie państwo jakiś wyrwanych z kontekstu fragmentów wypowiedzi, twierdząc, że one znaczą co innego niż znaczą - zaznaczył wicemarszałek.

 

"Nie zajmujmy się sprawami niepoważnymi"


- Nie bądźmy dziećmi, nie zajmujmy się sprawami niepoważnymi, mamy rzeczywiście wiele rzeczy, wiele spraw istotnych, o których warto rozmawiać i które warto wyjaśniać opinii publicznej, a nie zasypywać ją informacjami, które nie mają żadnego znaczenia i które wielokrotnie już się pojawiały, są już jak mantra w kółko powtarzane bez sensu przez opozycję - powiedział Terlecki.


Według rzeczniczki PiS Beaty Mazurek efektem pomocy Piotrowicza być może było to, że Antoni Pikul nie został skazany prawomocnym wyrokiem sądu. - I być może to efekt tego, że to oskarżenie było takie, a nie inne. Z czym oczywiście można dyskutować, ale ja rozumiem, że pani nawiązuje do tego, co mówi nie tylko pan Pikul, ale co mówi opozycja - podkreśliła.


- Ja bym jednak chciała, żebyśmy wszyscy robili porządek wokół własnego podwórka. Platforma Obywatelska ma osoby, którymi też powinna czy mogłaby się zająć, a nie koniecznie koncentrować się na Prawu i Sprawiedliwości. Tak naprawdę od czasów naszych rządów, od ponad roku, nic się nie zmieniło. Nie mieliśmy 100 dni spokojnych rządów, nieustanne tylko krytyka i realizowanie scenariusza, o którym opozycja mówi od początku - wyprowadzanie ludzi na ulice i skarżenie na nas w Brukseli - oświadczyła Mazurek.

 

"Piotrowicz atakowany, bo prowadzi ustawy dotyczące zmian w TK"


- Jesteśmy do tego przyzwyczajeni, ale tak jak powiedziałam: będę broniła swoich wyborców, naszych wyborców, będę broniła naszych parlamentarzystów. Mamy nie tyko prawa, ale i obowiązek realizować nasz program wyborczy bez względu na to, co mówi o nim opozycja, ponieważ wygraliśmy wybory dlatego, że ci Polacy, którzy poszli do wyborów nam zaufali i dali nam legitymację do sprawowania władzy zdobytej w sposób demokratyczny - podkreśliła rzeczniczka PiS.

 

Według Mazurek zarzut, że projekt ustawy (dezubekizacyjna - red.) jest pisany pod kątem posła Piotrowicza jest zupełnie nieuzasadniony i jest to zarzut polityczny. - Poseł Piotrowicz jest aktywnym posłem, prowadzi nasze ustawy dotyczące zmian w Trybunale Konstytucyjnym i to się wiąże z tym, że jest nieustannie poddawany atakom - powiedziała rzeczniczka PiS.


PAP

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie