"Zajmiemy całą Europę" - zapowiada lider donieckich separatystów

Świat
"Zajmiemy całą Europę" - zapowiada lider donieckich separatystów
wikimedia.org/Andrew Butko/CC BY-SA 4.0

Aleksandr Zacharczenko, przywódca "Donieckiej Republiki Ludowej", zapowiedział wzięcie pod kontrolę nie tylko terytoriów byłego Imperium Rosyjskiego, Berlina, ale także Wielkiej Brytanii. Zapowiedź padła w wywiadzie udzielonym znanemu rosyjskiemu pisarzowi Zacharowi Prilepinowi, który wyemitowała moskiewska telewizja TSAR Grad.

- Dziś nie mówię o Kijowie. W rzeczywistości trzeba zdobywać nie tylko Berlin. Całe zło naszego rosyjskiego losu to Anglosasi - powiedział Zacharczenko w wywiadzie, który dostępny jest na profilu moskiewskiej telewizji na YouTube.


Lider "Donieckiej Republiki Ludowej" stwierdził, że dzięki  zajęciu Wielkiej Brytanii nastąpi "złoty wiek Rosji".

 

- Weźmiemy pod kontrolę to terytorium, które utraciło Rosyjskie Imperium, do tego zabierzemy sobie to, co powinniśmy otrzymać jeszcze do początku wojny krymskiej  - zapowiedział.

 

"Polska wysuwa pretensje terytorialne wobec Ukrainy"


Zacharczenko wypowiedział się także o Ukrainie. Uważa on, że Ukrainę czeka rozpad na "małe księstewka", a część jej ziem padnie ofiarą pretensji terytorialnych ze strony sąsiadów. - Polska już takie wysuwa - stwierdził.

 

Zachar Prilepin, który przeprowadzał rozmowę z przywódcą donieckich separatystów jest rosyjskim dziennikarz i pisarzem. Od 1996 roku jest członkiem i aktywnym działaczem Partii Narodowo-Bolszewickiej. Walczył w obu wojnach czeczeńskich.

 

Prilepin jest laureatem wielu prestiżowych nagród, w tym Rosyjskiej Nagrody Literackiej "Bestseller Narodowy 2008" za powieść "Grzech".

 

 

belsat.eu, polsatnews.pl 

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie