"Waterboarding" w ośrodku opiekuńczym w Niemczech

Świat
"Waterboarding" w ośrodku opiekuńczym w Niemczech
Zdjęcie ilustracyjne, Pixabay/Homestage/CC BY 2.0

Dwie wychowawczynie z ośrodka opiekuńczego dla młodzieży w Eifel stanęły przed sądem w Nadrenii-Palatynacie. Zarzuca się im użycie przemocy wobec dwunastoletniego dziecka. Opiekunki wsadziły mu głowę do muszli klozetowej i spuściły wodę.

W przypadku jednej z oskarżonych doszedł dodatkowy zarzut, że w lutym 2015 r. przetrzymywała ona jedenastoletniego chłopca przez dwa dni o wodzie i suchym chlebie. Jak wynika z oskarżenia, pomieszczenie, w którym przebywało dziecko, było w surowym stanie. Powodem wymierzenia kary było według opiekunki bardzo obraźliwe zachowanie i krnąbrność wychowanka.


Obie wychowawczynie, jedna w wieku 22 i druga w wieku 27 lat, nie były dotąd karane. Z powodu niedozwolonych metod wychowawczych Urząd ds. Dzieci i Młodzieży Nadrenii-Palatynatu wiosną 2015 r. odebrał ośrodkowi zezwolenie na prowadzenie dalszej działalności. Jak poinformowała rzeczniczka urzędu, od kwietnia 2016 w budynku znajduje się ośrodek dla nieletnich uchodźców bez opieki rodzicielskiej.


W pierwszym procesie, który odbył się w połowie września wycofano zarzut wobec trzeciej opiekunki, którą oskarżano o przetrzymywanie w zamknięciu 12-letniego chłopca.


Deutsche Welle

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie