"Pułapka plus". Kopacz o polityce prorodzinnej PiS

Polska
"Pułapka plus". Kopacz o polityce prorodzinnej PiS
PAP/Paweł Supernak

- Dzisiaj ta władza bardzo chętnie rozdaje nieswoje pieniądze, bo to nie są ich pieniądze, ale ta władza o tyle jest niebezpieczna, że dzisiaj, rozdając te nieswoje pieniądze, ale pieniądze obywateli, powoduje niestety każdego dnia i każdą decyzją, że zbliżamy się do stanu, który często określamy jako stan bankructwa - powiedziała była premier Ewa Kopacz.

Politycy z gabinetu cieni PO, w tym Ewa Kopacz (wicepremier w gabinecie cieni), Jarosław Duda (minister rodziny pracy i polityki społecznej) oraz Magdalena Kochan (wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej) ocenili na konferencji prasowej w Sejmie miniony rok rządu Beaty Szydło w zakresie polityki prorodzinnej.

 

- Gdybym dzisiaj miała podsumować te wszystkie pomysły, którymi tak bardzo PiS się chwali, nazwałabym je jednym określeniem: pułapka plus - podkreśliła Ewa Kopacz. - We wszystkich tych rozwiązaniach są oczywiście pułapki - dodała. Wśród tych pomysłów wymieniła m.in. program "500 Plus", obniżenie wieku emerytalnego, podwyższenie kwoty wolnej od podatku.

 

PAP

 

pam/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie