Kanistry z perfumami. Nielegalna fabryka zlikwidowana przez CBŚP

Polska

52 tys. opakowań "markowych" perfum zabezpieczyli policjanci CBŚP i celnicy z Warszawy w nielegalnej rozlewni w powiecie grodziskim. Funkcjonariusze zlikwidowali największą, nielegalną fabrykę perfum i zatrzymali 5 osób. Policjanci szacują, że zatrzymani mogli od kwietnia zarobić na nielegalnych perfumach 2 mln zł.

Funkcjonariusze CBŚP i Izby Celnej z Warszawy wkroczyli jednocześnie do ośmiu pomieszczeń na terenie powiatu pruszkowskiego i grodziskiego. W miejscowości Opypy w powiecie grodziskim, policjanci trafili do nielegalnej rozlewni perfum, gdzie znajdowały się plastikowe kanistry z perfumami (z nazwami producentów), fiolki i maszyny do napełniania flakonów.


Magazyny z gotowym towarem znajdowały się w Grodzisku Mazowieckim i Pęcicach. Tam funkcjonariusze zabezpieczyli podrobione perfumy znanych światowych marek. Policjanci i celnicy weszli również do drukarni, gdzie produkowane były opakowania, jak i do pakowalni podrobionych produktów.

 

Policjanci w różnych miejscowościach na Mazowszu zatrzymali 5 osób. 4 z nich usłyszały w Prokuraturze Rejonowej w Pruszkowie zarzuty wprowadzania do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.


Jedna z zatrzymanych osób była poszukiwana przez policję, miała odbyć karę pozbawienia wolności.


Policjanci zabezpieczyli również ponad 100 tys. zł oraz 0,5 kg wyrobów ze złota na poczet przyszłych kar.


polsatnews.pl

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie