Donald Trump wybrał pierwszego psa - poinformowała przyjaciółka prezydenta elekta

Świat
Donald Trump wybrał pierwszego psa - poinformowała przyjaciółka prezydenta elekta
Flickr/ Boris Kasimov/ CC BY 2.0
Szczeniak goldendoodla. Zdjęcie ilustracyjne

Lois Pope, wpływowa filantropka z Palm Beach, powiedziała w wywiadzie udzielonym "Washington Post", że jest w posiadaniu przyszłego czworonożnego mieszkańca Białego Domu. Dziewięciotygodniowy szczeniak goldendoodla miał być wybrany przez najmłodszego syna Trumpa Barrona w święto Dziękczynienia. Piesek nosi imię Patton po słynnym amerykańskim generale z czasów wojny.

Szczeniak ma być prezentem dla rodziny Trumpów. Generał George Smith Patton, któremu psiak zawdzięcza imię, jest ponoć idolem prezydenta elekta.

 

Pope, która przyjaźni się z Trumpem od ponad 20 lat, miała spotkać go podczas przerwy świątecznej w Mar-a-Lago. To tam pokazała mu zdjęcia szczeniaków goldendoodla. Jak powiedziała, prezydent elekt poprosił ją, aby pokazała zdjęcia Barronowi.

 

- Zakocha się w nim. Będzie go chciał - miał powiedzieć Trump.

 

Faktycznie, filantropka potwierdza, że pieski od razu przypadły 10-latkowi do gustu.

 

- Na buzię wypłynął mu wielki uśmiech, a w oczach pojawiły się łzy - opowiadała.

 

Rzecznik prasowy Trumpa nie potwierdza informacji o adopcji psa, jednak Pope jest przekonana, że prezydent elekt przyjmie prezent.

 

- Jestem pewna. Każdy prezydent ma pierwszego psa. To jeden z elementów prezydentury - zapewniła.

 

 

Psy idealne dla rodziny

 

Goldendoodle to sztucznie stworzona mieszanka pudla i golden retirivera wychodowana w Ameryce Północnej i w Australii w latach 90. ubiegłego wieku (przyjmuje się, że pierwszy miot wyhodowano w 1989 r.).

 

Rasa słynie dużej inteligencji, rodzinnego charakteru, który sprawdza się także przy dogoterapii, oraz z tego, że doskonale nadaje się dla alergików, bo nie uczula.

 

Daily Mail

pam/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie