Wybuch w warszawskim bloku. Jedna osoba nie żyje

Polska
Wybuch w warszawskim bloku. Jedna osoba nie żyje
Polsat News

Wybuch w budynku przy ulicy Radzymińskiej 61 w Warszawie. Do eksplozji doszło przed ósmą rano w bloku mieszkalnym. Ze wstępnych oględzin wynika, że wbrew wcześniejszym przypuszczeniom, przyczyną wybuchu nie był gaz.

Policjanci dostali zgłoszenie o wybuchu, najprawdopodobniej gazu, o godz. 7:45. Na miejscu zjawiły się cztery zastępy straży pożarnej i funkcjonariusze policji. Po całym zdarzeniu w lokalu na pierwszym piętrze wybuchł niewielki pożar. Udało się go szybko ugasić.

 

- Pirotechnicy wstępnie wykluczyli wybuch gazu - powiedziała sierż. sztab. Paulina Onyszko z Komendy Rejonowej Policji w Warszawie.

 

Nie żyje 40-latek

 

Załodze karetki pogotowia nie udało się uratować 40-letniego mężczyzny, który przebywał w mieszkaniu, w którym doszło do eksplozji. Nikt inny nie ucierpiał.

 

Na miejscu zjawili się przedstawiciele Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. Ustalono, że konstrukcja budynku nie została naruszona.

 

Ewakuowano część lokatorów

 

- Lokatorzy mieszkań znajdujących się w pionie zostali ewakuowani i umieszczeni w specjalnym busie do czasu zakończenia prowadzenia oględzin - powiedziała Onyszko.

 

Na miejscu pojawiła się także prezydent Warszawy, która rozmawiała z mieszkańcami bloku.

 

Polsat News

zdr/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie