Rekordowy przemyt papierosów udaremniony. Były ukryte w cysternach

Polska
Rekordowy przemyt papierosów udaremniony. Były ukryte w cysternach
Straż Graniczna Podlasie

Blisko 718 tys. paczek papierosów o wartości ponad 9,5 mln zł przechwycili funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Kontrabanda ukryta była w cysternach służących do przewozu gazu. Zatrzymano pięciu Polaków. Straty na rzecz Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonego podatku szacowane są na łączną kwotę ponad 15 mln złotych.

Blisko 718 tys. paczek papierosów o wartości ponad 9,5 mln zł przechwycili funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.


Pogranicznicy podjęli decyzję o szczegółowym sprawdzeniu pociągu towarowego, który z Białorusi przyjechał na stację przeładunkową. Były podejrzenia, że we wnętrzu trzech cystern z gazem mogą być ukryte przemycane papierosy. W związku z tym zostały one przetransportowane na teren drogowego przejścia granicznego w Kuźnicy, gdzie współdziałający funkcjonariusze Służby Celnej, prześwietlili je przy użyciu urządzenia skanującego.

 

 

 

W cysternie, dla niepoznaki, cement i butle z gazem


W cysternach zamiast deklarowanego w dokumentach przewozowych gazu znajdowały się papierosy bez polskich znaków akcyzy. Oprócz gigantycznej kontrabandy wnętrze cystern wypełnione było workami z cementem oraz małymi butlami z gazem. Wszystko po to by ukryć przemycany towar.


Wobec dwóch mężczyzn podejrzanych o organizowanie tego nielegalnego procederu Sąd Rejonowy w Białymstoku zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Sprawa ma charakter rozwojowy, niewykluczone są dalsze zatrzymania.


polsatnews.pl

grz/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie