Podejrzany o gwałty Irakijczyk zatrzymany w Bochum

Świat
Podejrzany o gwałty Irakijczyk zatrzymany w Bochum
Wikimedia Commons

Niemiecka policja zatrzymała uchodźcę z Iraku podejrzanego o przestępstwa seksualne w Bochum na zachodzie Niemiec - poinformował we wtorek prokurator Andreas Bachmann.

31-letni mężczyzna przyjechał do Niemiec w grudniu zeszłego roku. Domniemany sprawca usiłował w sierpniu zgwałcić 21-letnią studentkę z Chin, ciężko ją raniąc.

 

W listopadzie zgwałcił 27-letnią Chinkę, obrabowując ją przy okazji z pieniędzy.

 

W zatrzymaniu pomogło zdjęcie z telefonu

 

Gwałciciela zatrzymano dzięki interwencji partnera zgwałconej studentki, który zauważył podejrzaną osobę ukrywającą się w krzakach w okolicach uczelni i zrobił jej zdjęcie za pomocą telefonu komórkowego - pisze agencja dpa. Badania genetyczne wykazały, że podejrzany jest poszukiwaną osobą.

 

31-letni Irakijczyk uciekł do Niemiec z żoną i dwójką dzieci. Mieszkał w ośrodku dla uchodźców położonym w pobliżu miejsca, gdzie dokonano przestępstw.

 

"Przyjęliśmy wiadomość (o zatrzymaniu sprawcy) z zadowoleniem i ulgą" - powiedział rzecznik uniwersytetu w Bochum Jens Wylkop.

 

17-latek podejrzany o zamordowanie studentki

 

To kolejny bulwersujący przypadek w ostatnim czasie. Policja we Fryburgu Bryzgowijskim w Badenii-Wirtembergii aresztowała w piątek 17-letniego uchodźcę z Afganistanu w związku z podejrzeniem o zgwałcenie i zamordowanie studentki miejscowego uniwersytetu.

 

19-latka została napadnięta w nocy z 15 na 16 października, gdy wracała na rowerze z imprezy zorganizowanej przez fryburski uniwersytet. Jej ciało znaleziono następnego dnia rano w przepływającej przez miasto rzece Dreisam.

 

Afgański imigrant przyjechał do Niemiec w zeszłym roku bez rodziców ani opiekunów. Do chwili zatrzymania mieszkał u niemieckiej rodziny we Fryburgu. Odmawia wyjaśnień.

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie