Nagroda dla filmu o wielkiej miłości dziecka i matki

Kultura
Nagroda dla filmu o wielkiej miłości dziecka i matki
Polsat News

Międzynarodowy Festiwal Filmów dla Najmłodszych "W chmurach" w Lublinie nagrodził film familijny "Za niebieskimi drzwiami" w reżyserii Mariusza Paleja. Obraz otrzymał Nagrodę Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych. To historia chłopca, którego mama zapada w śpiączkę, a on sam trafia do zaczarowanego świata.

Wcześniej ta sama produkcja zdobyła nagrodę dla najlepszego debiutu (Ale debiut!) na 34. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Młodego Widza Ale Kino!

 

Uniwersalna historia

 

"Za niebieskimi drzwiami" to obraz o wielkiej wzajemnej miłości matki i syna. Uniwersalna historia, efekty specjalne i baśniowe postaci mają do kin przyciągnąć całe rodziny.

 

Część dochodów ze sprzedaży biletów zostanie przekazana Fundacji Ewy Błaszczyk "Akogo?".


Film opowiada o 12-letnim Łukaszu, który wyjeżdża z mamą na wymarzone wakacje. Podróż przerywa wypadek, w wyniku którego mama zapada w śpiączkę. On sam po wyjściu ze szpitala trafia do pensjonatu ciotki.

 

Łukasz otwiera drzwi...

 

Łukasz nie potrafi przystosować się do nowego życia - nie dogaduje się z ciotką, ani z innymi dziećmi. Czuje się samotny i marzy, by uciec z tego obcego mu miejsca. Przypadkiem odkrywa w pensjonacie niebieskie drzwi i je otwiera...

 

Prace nad filmem trwały trzy lata. Na ekranie znani polscy aktorzy: Ewa Błaszczyk, Michał  Żebrowski, Magdalena Nieć, Teresa Lipowska, Adam Ferency.

 

Współproducentem filmu jest Telewizja Polsat, a dystrybutorem firma Dystrybucja Mówi Serwis. Część dochodów ze sprzedaży biletów zostanie przekazana Fundacji Ewy Błaszczyk "Akogo?". Honorowym patronatem film objęła Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda.

 

Film jest już na ekranach kin.

 

polsatnews.pl

hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie