Muzułmanie zapraszają chrześcijan na Boże Narodzenie. "Nikt nie powinien jeść samotnie w święta"

Świat
Muzułmanie zapraszają chrześcijan na Boże Narodzenie. "Nikt nie powinien jeść samotnie w święta"
Facebook/ShishRest

Muzułmańscy właściciele baru "Shish" w Sidcup na przedmieściach południowego Londynu zaprosili bezdomnych i starszych mieszkańców na spędzenie u nich świąt Bożego Narodzenia. Swoich chrześcijańskich sąsiadów ugoszczą za darmo, bo stwierdzili, że "nikt nie powinien jeść samotnie w święta. Jesteśmy tu po to, aby usiąść z tobą".

"Trzydaniowy posiłek za darmo dla każdego bezdomnego i osób starszych od 12:00 do 18:00" - informują właściciele muzułmańskiej restauracji na plakacie umieszczonym w witrynie lokalu. 

 

Na świątecznym stole w restauracji Shish pojawią się klasyczne potrawy angielskie, ale będzie też turecki szaszłyk z kurczaka i wegetariańska zapiekanka. Wśród deserów - pudding ryżowy.

 

Pomysłodawcy wyznali, że podejmując inicjatywę nie tylko chcą wesprzeć lokalną społeczności, ale także walczyć ze stereotypami na temat wyznawców islamu.  

 

Miły gest - niezależnie od przekonań religijnych

 

Pomysł zachwycił sporą część brytyjskich internautów. Niektórzy złośliwie zauważali: "Nie znajdziesz tego w Daily Mail" - nawiązując w ten sposób do antyislamskich publikacji tego dziennika.

 

Wielu zauważa po prostu, że to miły gest - niezależnie od przekonań religijnych - kiedy ktoś próbuje dać coś od siebie, zamiast wykorzystać te dni do łatwego zarobku.


metro.co.uk

grz/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie