97 nowych radiowozów stołecznej policji

Polska
Policja radiowozy
Galeria zdjęć (6)

84 oznakowane radiowozy i 13 nieoznakowanych kosztowało ponad 6 mln zł. Około połowy tej kwoty to pieniądze z budżetu policji. Reszta pochodzi od władz Warszawy i lokalnych samorządów, na terenie których działa Komenda Stołeczna Policji.

Policja zapewnia, że zakupione samochody "posiadają dobre parametry techniczne oraz są wyposażone w szereg nowoczesnych systemów zapewniających policjantom bezpieczeństwo". To auta marek: kia, opel i skoda.

 

Komendant Stołeczny Policji Robert Żebrowski podziękował za finansowe wsparcie. Podkreślał dobrą współpracę z władzami samorządowymi.

 

"Ogromny dług wdzięczności"

 

- Cieszymy się, że mamy takich wypróbowanych partnerów w działaniach na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Warszawy oraz powiatów i gmin podwarszawskich. Deklaruję, że stołeczni policjanci będą każdego dnia spłacać ten ogromny dług wdzięczności swoją sumienną służbą na rzecz społeczności garnizonu stołecznego -  powiedział. 

 

W stolicy bezpiecznie

 

Wręczająca kluczyki prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz stwierdziła, że "poziom bezpieczeństwa w stolicy od wielu lat utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie, co jest zasługą policjantów".

 

- Nowe radiowozy to znacząca pomoc dla skutecznie działającej Policji. Uważam, że są to bardzo dobrze zainwestowane przez samorząd środki, podobnie jak pieniądze przekazywane na m.in. służby ponadnormatywne w policji, czy nowy sprzęt dla laboratorium - powiedziała.

 

Przed przejściem do regularnej służby radiowozy zostały poświęcone.

 

polsatnews.pl

ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie