Zgorzelec: 16-latek zaatakował nożem kolegę. W trakcie lekcji

Polska
Zgorzelec: 16-latek zaatakował nożem kolegę. W trakcie lekcji
Polsat News

Chłopak ranił swojego rówieśnika. Nastolatkowie są uczniami tej samej klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich. Losem napastnika zajmie się teraz sąd rodzinny.

- Zdarzenie miało miejsce około godziny dziewiątej. Wtedy zostaliśmy poinformowani przez dyrekcję, że w trakcie zajęć doszło do "nieporozumienia" między dwoma uczniami - wyjaśniła polsatnews.pl st. sierż. Mariola Kowalska ze zgorzeleckiej policji.

 

Rana, którą zadał 16-latek swojemu rówieśnikowi, nie była jednak groźna. W efekcie poszkodowany chłopak najprawdopodobniej jeszcze dzisiaj wyjdzie ze szpitala.

 

Do placówki medycznej trafił także napastnik, który nie miał żadnych obrażeń. - Z uwagi na okoliczności całej sprawy i wiek sprawców obaj chłopcy zostali przewiezieni, żeby lekarze ich przebadali, udzielili pomocy, której potrzebują - powiedziała Kowalska.

 

Nie wiadomo, dlaczego zaatakował

 

Policjanci dopiero ustalają przebieg zdarzenia. - Są wykonywane czynności z nauczycielami, którzy mogą nam coś więcej powiedzieć o zajściu - powiedziała rzecznik policji w Zgorzelcu.

 

Przyznała również, że na razie jest za wcześnie, żeby mówić o motywach napastnika. Nie potwierdziła informacji RMF FM - stacja informowała, że chłopcy pokłócili się o dziewczynę. - O motywach na razie się wstrzymam. Nie było rozmowy oficjalnej z tym chłopcem, żeby powiedział nam, co tak naprawdę się stało - stwierdziła.

  

polsatnews.pl

pr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie