Amerykańska policja uczy szturmowców z "Gwiezdnych Wojen". Tak rekrutuje do pracy

Kultura
Amerykańska policja uczy szturmowców z "Gwiezdnych Wojen". Tak rekrutuje do pracy
Lucasfilm/mat.prasowe

Policja z Fort Worth w Teksasie zachęca ochotników do wstąpienia w swoje szeregi za pomocą popkulturowych skojarzeń. Na opublikowanym w sieci filmie rekrutacyjnym policjant szkoli ofermowatego szturmowca z "Gwiezdnych Wojen".

Fani gwiezdnej sagi pamiętają, że szturmowcy Imperium często i gęsto strzelali do bohaterów, zazwyczaj jednak ich nie trafiając. Na filmie policjant uczy strzelać imperialnego żołnierza w charakterystycznym białym uniformie, który ma problem z trafianiem w tarczę.

 

"Nie szarp spustu"

 

- Przestań szarpać spust - radzi policjant. - To nie jest takie proste, na jakie wygląda - tłumaczy się szturmowiec. Na co zirytowany funkcjonariusz z Fort Worth wyciąga broń i strzela kilka razy w środek tarczy. Przez chwilę na ekranie pojawia się też Darth Vader.

 

Na koniec słuchać muzykę z "Gwiezdnych Wojen" i pojawiają się charakterystyczne żółte napisy płynące w przestrzeń kosmiczną. "Dołącz do naszej Mocy" - zachęca policja. "Jeśli chcesz zostać lepszym strzelcem niż Szturmowiec" - argumentuje.

 

 

Na stronie rekrutacyjnej, na którą odsyła filmik, policja z Fort Worth oferuje zarobki w wys. ponad 3 tys. dolarów miesięcznie i różne bonusy.

 

Rok temu ten sam wydział policji rekrutował przyszłych funkcjonariuszy za pomocą filmu, na którym przeprowadzono rozmowę wstępną z Darthem Vaderem. Policja nie informuje, jaka była skuteczność tej rekrutacji. Ale skoro powtórzyła metodę, chyba była zadowolona z wyników.

 

 

movieweb.com, polsatnews.pl

ptw/dro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze