"To wy zafundowaliście życie na podsłuchu". Ostra dyskusja o śledztwie ws. Józefa Piniora

Polska

- Wyciąganie z domu o szóstej rano zamiast wysłania zwykłego zawiadomienia z prośbą o stawienie się na przesłuchanie to po prostu absolutny skandal - powiedziała o zatrzymaniu Józefa Piniora przez CBA Joanna Mucha z PO, która w programie "Śniadanie w Radiu Zet" weszła w spór z Pawłem Szefernakerem z PiS.

- Moim zdaniem to przejście z etapu rewolucji, która ma jakąś euforię w sobie, do brania ludzi pod but - dodała posłanka PO.

 

Prowadzący rozmowę Łukasz Konarski zauważył, że sprawa była w CBA już za rządów PO, kiedy szefem służby był Paweł Wojtunik. Konarski pytał, dlaczego wtedy nie zwrócono się do prokuratury.

 

Mucha za "doniesieniami medialnymi" odpowiedziała, że "wszystkie materiały były przygotowane".

 

- Z doniesień medialnych wynika też, że Paweł Wojtunik prowadził śledztwo ws. Józefa Piniora i ważnego posła PiS. Przez rok przetrzymywano śledztwo ws. Piniora, a dotyczące posła PiS jest gdzieś - mówiła posłanka. Mucha nie wiedziała, kim mógł być ten polityk.

 

"Kwintesencja III RP"

 

- Przyszedlem do polityki po to, żeby ją zmieniać, a nie słuchać kłamstw pani poseł - odpowiedział posłance PO Szefernaker z PiS. - Śledztwo zaczęło się za rządów Platformy. To wy zafunfowaliście życie na podsłuchu - dodał.

 

Szefernaker odniósł się także do słów Muchy, która kilkakrotnie nazwała Piniora człowiekiem "tego formatu". -To, co pani podkreślała, o osobie "tego formatu". To wyraża kwintesencję III RP - stwierdził.

 

polsatnews.pl

pr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie