Niemcy: uchodźca z Afganistanu podejrzany o zgwałcenie i zabicie córki urzędnika KE. Wpadł przypadkiem

Świat
Niemcy: uchodźca z Afganistanu podejrzany o zgwałcenie i zabicie córki urzędnika KE. Wpadł przypadkiem
PAP/EPA/PATRICK SEEGER

17-letni uchodźca z Afganistanu podejrzany o zgwałcenie i zamordowanie studentki we Fryburgu na zachodzie Niemiec przebywa w areszcie - informują niedzielne wydania niemieckich gazet. Policja wpadła na jego ślad dzięki włosowi znalezionemu na miejscu zbrodni. Jak podaje dziennik "Daily Mail" zamordowana dziewczyna to córka Clemensa Ladenburgera, wysokiego urzędnika KE.

Do zbrodni doszło sześć tygodni temu. Maria Ladenburger, 19-letnia studentka medycyny, została napadnięta w nocy z 15 na 16 października, gdy wracała na rowerze z imprezy zorganizowanej przez fryburski uniwersytet. Jej ciało znaleziono następnego dnia rano w przepływającej przez miasto rzece Dreisam. Dziewczyna pracowała jako wolontariuszka w ośrodku dla uchodźców. Nie wiadomo, czy znała wcześniej swojego zabójcę.

 

Przełomem w śledztwie było znalezienie w pobliżu miejsca zbrodni włosa o charakterystycznym zabarwieniu - czarnego, ale z końcówką w kolorze blond o różnych odcieniach. Analiza materiału filmowego z miejskich kamer monitoringu umożliwiła identyfikację młodego człowieka o fryzurze, z której mógł pochodzić znaleziony włos.

 

Zadecydował przypadek

 

Patrol policyjny spotkał podejrzanego w piątek przypadkowo na ulicy i zatrzymał go - pisze agencja dpa.

 

Afgański imigrant przyjechał do Niemiec bez rodziców ani opiekunów w zeszłym roku. Do chwili zatrzymania mieszkał u niemieckiej rodziny we Fryburgu. Szef grupy śledczej David Mueller powiedział, że podejrzany nie złożył dotąd żadnych zeznań.

 

Agencja dpa pisze, że przypadek wywołał ożywioną dyskusję w internecie na temat polityki migracyjnej niemieckiego rządu. Burmistrz Fryburga Dieter Salomon zaapelował o spokój. Polityk Zielonych ostrzegł przed wykorzystywaniem pochodzenia podejrzanego do formułowania uogólnionych opinii o uchodźcach.

 

Policja nie wykryła jak dotąd żadnych związków z zabójstwem na tle seksualnym z 10 listopada, którego ofiarą padła 27-letnia kobieta uprawiająca jogging w Endingen. Jej ciało znaleziono we Fryburgu, w lesie odległym o 30 kilometrów o miejsca zbrodni.

 

PAP, dailymail.co.uk

 

az/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie