Zbiła córkę za to, że nie nosiła w szkole muzułmańskiej chusty

Świat
Zbiła córkę za to, że nie nosiła w szkole muzułmańskiej chusty
zdj. ilustracyjne/pixabay

Prokuratura w Udine na północy Włoch wszczęła postępowanie przeciwko imigrantce z północnej Afryki, która pobiła swoją córkę za to, że nie nosiła w szkole muzułmańskiej chusty. Nastolatka została zabrana przez policję z domu, bo uznano, że tam jest zagrożona.

Włoskie media podały w sobotę, że pobita nieletnia uczennica technikum po pobycie na pogotowiu, gdzie udzielono jej pomocy medycznej, została umieszczona w chronionej placówce.

 

Policja ustaliła dotychczas, że w ostatnich dniach kobieta udała się do szkoły córki przed zakończeniem lekcji i tam stwierdziła, że mimo otrzymanego w domu nakazu nie nosi chusty. Zabrała dziewczynę do domu, i ukarała bijąc po twarzy.  Następnego dnia uczennica opowiedziała o pobiciu swoim nauczycielom. Przyznała też, że boi się też reakcji ojca, który miał powrócić wkrótce do domu. Szkoła zawiadomiła policję.

 

Jak się okazało, uczennica codziennie rano przed wyjściem z domu zakładała chustę, którą następnie zdejmowała w szkole. Zakładała zaś z powrotem, gdy wracała po lekcjach.

 

Biła ją z powodu złego zachowania

 

Matka przyznała się do pobicia córki, ale wykluczyła, że zrobiła to z powodów religijnych. Jak stwierdziła, podniosła na nią rękę z powodu jej złego zachowania, a nie dlatego, że nie miała chusty.

 

Nastolatka zostanie przesłuchana przez prokuraturę do spraw nieletnich, pod której prawną opieką obecnie się znajduje.

 

PAP

az/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie